10 ÉVES A „HETÉNYI KÓRHÁZÉRT ALAPÍTVÁNY”
10 éves a Hetényi Géza Kórházért Alapítvány. A jubileumi megemlékezésen megköszönték a támogatók gondoskodását és beszámoltak arról, mi mindenre fordították a kapott összegeket.
Szolnoki vállalkozók, a gazdasági élet szereplői és magánemberek támogatták az utóbbi egy évtizedben a megyei kórház alapítványát. A szervezet célja, hogy a kórházban ápolt betegek hatékonyabb gyógyítását segítse. Emelje a betegellátás színvonalát gép-műszer és eszközpark fejlesztéssel, szakemberek továbbképzésével. Ezt is felelevenítették a Hetényi Géza Kórházért Alapítvány 10 éves jubileumi ünnepségén.
SZALAY FERENC polgármester , Szolnok:
Egy jó városban élünk, egy olyan városban élünk, akinek lelke van és segíteni akar. Egy kórházban a segítség mindig elkel. A felajánlások általában a gyerekosztályok felé mennek. Aztán a kórház kéri, hogy jó lenne az onkológiának, kardiológiának is. És akkor mindenki megkapja azt a segítséget amire szüksége van.
Ennek köszönhetően csaknem 350 millió forintot tudott felhasználni az alapítvány. A jubileumi ünnepségen azt is bemutatták, hogy milyen eszközök, műszerek segítették a betegellátást. Véna scenner, airvo készülék és légzőizom erősítő is segíti a covid és más betegségben szenvedők terápiáját és kezelését.
PIROSKA MIKLÓS főigazgató , JNSZ Megyei Hetényi Géza Kórház-Rendelőintézet
A 350 millió forint sok pénz a kórház életében, azonban sokkal többet el tudnánk költeni. Sokkal több igényünk lenne, azonban priorizálni kell. E mellett a kórház is fejlődött. Csaknem 8 milliárd forintos projekt keretében létesült ez az épület ahol most vagyunk, ennek köszönhetően lehetünk most itt.
Átalakult a kórház-hangsúlyozta a főigazgató. Ezt az eredményes munkát is segítette az alapítvány, amiért köszönet jár mind az alapítványban dolgozóknak, mind az azt támogatóknak. A megyei kórház alapítványa ezentúl is várja az adományokat.