HARMADFOKÚ HŐSÉGRIASZTÁS
Harmadfokú hőségriadó lép életbe szombattól az idei nyár eddigi legintenzívebb és legveszélyesebb hőhulláma miatt. A kormány rendkívüli intézkedésekkel igyekszik enyhíteni a hőség hatásait: vizet osztanak, mobilklímákat biztosítanak a szociális intézményeknek, és a legveszélyeztetettebb csoportokra is kiemelt figyelmet fordítanak. Szolnokon is több helyszínen várják ivóvízzel a járókelőket.