NYÁRZÁRÓ AZ ORMOS IMRE PARKBAN
Nyárzáró családi pikniknek adott otthont az Ormos Imre Park. A Tallinn Városrész parkjában első alkalommal rendezték meg az egész napos programot. A Nyárzáró színpadi produkciót színesítette vasárnap délelőtt stábunk 2 órás élő helyszíni közvetítése.
Kosárlabda bajnokság, élmény futás és vegan fogások. Többek között ezekkel a programokkal találkozhattak azok, akik kilátogattak vasárnap az Ormos Imre Parkba. A 3X3-as kosárlabda igen népszerű a városban. A sportág nemzetközi bajnokságának nyáron 5. alkalommal adott otthont Szolnok. A 3X3-as forma szerelmesei most a park pályáján tehették próbára magukat.
„Egyelőre 10-8-ra állnak és a 10. percben járnak. Van még 5 percük hátra vagy még 25 pontig mehet. (Feri kérdés marad) Igen, igen eleve gyors játék, ezért jó a streetball, aminek a tovább fejlesztett változata a 3x3, ami már olimpiai szám is.”- mondta Bödő Noémi a Szolnoki Sportcentrum edzője.
A korán kelők friss gyümölcsökből és zöldségekből készült dzsúszokat kóstolhattak, illetve az ebédidő közeledtével a látogatók a nyers-vegán tökfőzeléket is kipróbálhatták. A veganizmus egyre népszerűbb táplálkozási forma, melynek lényege a hús elhagyása mellett, minden állati eredetű tápanyag mellőzése.
„Én úgy érzem sokkal több energiám van tőle. Valahogy a húsos ételek után mindig úgy éreztem, hogy ó bárcsak ne ettem volna meg. Szerintem ez az ételek esetében nem olyan jó érzés. Próbálkoztam vele, aztán egyszer csak nem ettem, így sokkal jobban érzem magamat.”- mondta Németh Luca.
A legkisebbeket a játszótér mellett, ügyességi játékok, arcfestés és csillámtetoválás várta. A családi piknik délutánig tartó színpadi produkciói között kicsik és nagyok egyaránt megtalálhatták kedvencüket.
„Egy gyönyörű szép napot találtunk. Az emberek is kijöttek és sokan vannak itt az Ormos Imre Parkba.”- mondta az NHSZ Szolnok Közszolgáltató Nonprofit Kft.ügyvezető igazgatója Lits László.
Idén Szolnok részt vett a „Több Zöld Várost Európának” nemzetközi kampány részeként rendezett versenyben. A megmérettetésre a megyeszékhely az egykori Tüdőkórház helyén kialakított Ormos Imre Parkkal nevezett.
„Ez egy európai díj. 13 ország pályázott erre. A legyen zöldebb Európa, országok városok programban mi a 3. helyet értük el az Ormos Imre Parkkal, ahol most ülünk.”- mondta város polgármestere Szalay Ferenc.
A hétvégi rendezvények sorozata a megyeszékhelyen, szeptember 25-26-án a Tiszai Hal Napja és Sparhelt Fesztivállal folytatódik.