Szolnok TV

Ma 2022. Január 18. Kedd, Piroska napja van.

NEM SIKERÜLT A KOSARAS BRAVÚR, NYERT A LEGIA

A továbbjutási remények életben tartásáért játszott tegnap este a Szolnoki Olajbányász a FIBA Europe Cup csoportkörének ötödik játéknapján. A negyedik negyed elejéig úgy is látszott, hogy meg is lesz a győzelem, de a meccs végét jobban bírta a továbbra is veretlen Legia Varsó.

Hét egyre és tíz háromra is vezetett a Szolnoki Olajbányász a Legia elleni mérkőzés első perceiben, de a négy légióssal felálló vendégek tíznél utolérték a hazai csapatot. A második negyed elején rövid időre átvette a vezetést a Varsó, de 30- 23-ra el tudott lépni az Olaj. Az akkori hétpontos különbségből négy megmaradt a nagyszünetre is. Ez azonban nem tartott sokáig, hiszen 7-0-val indította a harmadik negyedet a vendégsereg, ám erre is volt válasz, Zsíros és Rudner dupláival négy ponttal vezetett a Szolnok háromszor tíz perc után. A negyedik negyed elején megint kiépített egy hatpontos fórt az Olaj, erre fel a lengyelek futottak ismét egy 7-0-át, átvették újra a vezetést. Sőt, három perccel a vége előtt már héttel álltak jobban. Majd ezt megfejelték még egy hármassal, 60-70-nél pedig elment a hajó. Nagyot küzdött ismét az Olaj, de nem tudta elvenni a csoportelső veretlenségét, 68-75 lett a vége. A Nagyvárad 67- 58-ra legyőzte a Portót, így a csoportban a már továbbjutott Legia Varsó mögött a Portónak és a Nagyváradnak is két- két győzelme van, míg az Olaj a negyedik helyen áll egy győzelemmel és négy vereséggel. Az utolsó fordulóban, november 17-én Nagyvárad- Olaj és Porto- Legia mérkőzést rendeznek a FIBA Europe Cup H- csoportjában.