OROSZ KÓRUS SZOLNOKON
Budapest és Debrecen után Szolnokon lépett fel tegnap este a moszkvai Doros Énekegyüttes. A házigazda Bartók Béla Kamarakórus pandémia után indított bérletes hangversenysorozatához igyekszik minden alkalommal neves vendégeket megnyerni. Így került képbe a 20 éve alakult nemzetközi hírű énekegyüttes.
A Vaszilij Blazsennij Székesegyház kórusa otthonosan mozog a szláv kórusrepertoárban és szívesen vesz részt az ortodox egyházzenét új kontextusba helyező projektekben is. Az idén 20 esztendős formáció Budapest és Debrecen után érkezett Szolnokra a Bartók Béla Kamarakórus meghívására, tudtuk meg Molnár Évától a Bartók Béla Kamarakórus művészeti vezetője:
„Két teljesen más kultúra, két teljesen más hagképzés- tehát nyilvánvaló ők a keleti ortodox zene gyönygszemeit mutatják be. A női kar természetesen a katolikus zenei világból ad ízelízőt elsősorban kortárs darabokat, de nem maradnak ki a Kodály művek sem, hiszen Kodály évforduló van most- születésének 140. évfordulóját ünnepeljük, úgyhogy januártól minden egyes koncertünkre becsempészünk egy- két Kodály művet és természetesen a végén van két közös mű- egy Rahmanyinov, a híres Rahmanyinov Áva Maria amit közösen éneklünk és a Kodály Esti dal amit szintén közösen éneklünk”
"Orosznak lenni nem elsősorban a vérről-, hanem egy életmódról és mentalitásról szól." Vallják a görögül: „lelki ajándékot” jelentő kórus tagjai, akik gyermekkoruk óta zenélnek. TCS_ Bár etnikailag nem tisztán oroszok- büszkén vallják magukról, hogy fáradhatatlan hangszálakkal rendelkező igazi orosz férfiak. Erről hétfőn este a szolnoki közönség is meggyőződhetett a zsúfolásig megtelt belvárosi nagytemplomban.